II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fenomeny Muzyczne 2023

Dyrektor Artystyczny, 

Redaktor Drugiego Programu Polskiego Radia

Muzykolog i dziennikarz muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Historyczny). Od roku 1993 związany z Programem 2 Polskiego Radia. Prezenter pasm muzycznych i muzyczno-publicystycznych („Poranek Dwójki”, „Wybieram Dwójkę”), prowadzący autorskie audycje muzyczne w paśmie przedpołudniowym („Kanon Dwójki”, „Wolna sobota”, wcześniej „Quodlibet Dwójki”) oraz komentator transmisji i retransmisji koncertów oraz spektakli operowych („Filharmonia Dwójki”, „Wieczór operowy”).
 
 Twórca audycji monograficznych poświęconych muzyce klasycyzmu i romantyzmu (m.in. „104 Symfonie Józefa Haydna”, „Romantyzm znany i nieznany”, „Moje czasy jeszcze nadejdą czyli symfonika Gustava Mahlera”). Autor wielu wywiadów z artystami-muzykami, naukowcami, ludźmi nauki i kultury, Współautor (wraz z Joanną Grotkowską) cyklu audycji Droga do piękna – przewodnik po twórczości Witolda Lutosławskiego (2013) oraz Sto lat niepodległości. Od Paderewskiego do Zagajewskiego (2018). Jest autorem tekstów publicystycznych, recenzji i wywiadów publikowanych m.in. w „Ruchu Muzycznym”, „MWM Muzyka w Mieście” i na stronie www.dwutygodnik.com.

Laureat Złotego Mikrofonu 2010 – prestiżowej nagrody Polskiego Radia. W wolnych chwilach niepoprawnie nałogowy czytelnik książek.

Marcin Majchrowski 

II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fenomeny Muzyczne 2023

 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en

sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Niech świat Cię usłyszy ! 

Kontakt

stawia sobie za cel promocję młodych muzyków w szerokim aspekcie propagowania talentów muzycznych, starając się uwypuklić indywidualny rys każdego z nich.

Fundacja Pro Juventus

Fundacja Pro Juventus

Media Społecznościowe