ZAPRASZAMY

Niech świat Cię usłyszy !

Wśród grona jurorów konkursu znajdują się wybitni artyści , światowej sławy pianiści i pedagodzy m.in. Janusz Olejniczak, Andrzej Jasiński, Jerzy Sterczyński.

Serdecznie zapraszamy pianistów z całego świata do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym online –   Fenomeny Muzyczne 2022.  

Zaproszenie 

Organizator konkursu - „Fundacja Pro Juventus” - stawia sobie za cel promocję młodych muzyków w szerokim aspekcie propagowania talentów muzycznych, starając się uwypuklić indywidualny rys każdego z nich w bogatym nurcie twórczości fortepianowej. 

 

 
Obecna sytuacja ogólnoświatowej pandemii wpłynęła w sposób szczególny na kształt działalności środowiska artystycznego przenosząc niejednokrotnie aktywność zawodową ludzi sztuki do przestrzeni wirtualnej.  W kontekście tych potrzeb, ograniczeń i wymagań nowej rzeczywistości powstała idea stworzenia internetowego konkursu pianistycznego – Fenomeny Muzyczne 2022.  
 
„Fenomen” to inaczej zjawisko rzadkie i niezwykłe, szczególne i wyjątkowe, zawierające w swojej istocie unikatowy zespół cech. 
 
Czyż te wszystkie określenia nie stanowią jednocześnie opisu tak bliskiego nam słowa MUZYKA ? W swoim wymiarze estetyczno-historycznym jest Ona właśnie niezwykła, jedyna , wyjątkowa – zarówno w kontekście profesjonalnego rozumienia sztuki jak i w wielowymiarowym znaczeniu międzynarodowego , uniwersalnego języka komunikacji międzyludzkiej.
 
Fenomenem jest dla nas również każdy młody człowiek, próbujący swych sił w zmaganiach konkursowych, gdzie poza aspektem rywalizacji, najistotniejszym czynnikiem jest potrzeba prezentacji artystycznej na arenie międzynarodowej, w tak innej obecnie rzeczywistości przekazu internetowego.        
                                                                                           

 

II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fenomeny Muzyczne 2023

 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en

sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Niech świat Cię usłyszy ! 

Kontakt

stawia sobie za cel promocję młodych muzyków w szerokim aspekcie propagowania talentów muzycznych, starając się uwypuklić indywidualny rys każdego z nich.

Fundacja Pro Juventus

Fundacja Pro Juventus

Media Społecznościowe